Hakkımızda - Köy Sandığı
665
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-665,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,hide_top_bar_on_mobile_header,columns-4,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Merhaba,

Uzun yıllardır profesyonel iş hayatının içinde belki de sizler gibi hâlihazır da bir çalışanım.

Uzun yıllardır içimde hep İstanbul’dan kaçıp sakin bir küçük şehirde yaşamak gibi bir beklenti var ve olmaya da devam edecek gibi de duruyor. (çocuklar bizleri ne çok bağlıyor bu büyük şehir kargaşasına) Nitekim yaz başında gerçekleştirmeye tam bir adım daha yaklaşmışken , kızlarımın okulları, eşimin işleri derken İstanbul’dayız maalesef başaramadık gerçekleştiremedik.

Çok şanslıyım ki Aydınlı bir ailenin en büyük kızıyım. Ve özlem duyduğum şehrime gidip oranın havasını soluyabilmek gibi bir lükse sahibim. Ben kendimi bu konuda çok şanslı hissettim her zaman.
Anne ve babadan kalma tarlalara da sahip olmam bu konuda ümitlerimin her zaman ayakta durmasını sağlarken daha da güçlendiriyor.

Tabi ki böyle gidip gelmelerim sıklaştıkça da bir gün yerleşme çabası ve arzusu da giderek artıyor.
Ama ben vazgeçmeden, yılmadan, yorulmadan Aydın özelliklede Nazilli’deki (annem Nazilli doğumlu) dostlarım, akrabalarım benimle birlikte ve daha çok ziyaret edeceğim.

Ben bu ziyaretlerimde tüm ev gıda alışverişimi buralardan yapmaya çalışıyorum. Gittikçe alıyorum gidemediğimde sipariş veriyorum adresime tanıdıklarım vasıtası ile gönderiliyor.

Kendim için aldığım akrabalarımın yaptığı köy ürünlerini arkadaşlarımla paylaşınca “köy ürünlerini neden bizimle de paylaşmıyorsun” diye sürekli talep almaktaydım.

Yaz başında memleket yolculuğuna çıkmadan bunu nasıl gerçekleştire bilirimin planlarını yapmaya başladım. Bunun için orada olmam gerektiğini de bu sırada anladım ve Aydın yollarına düştüm bir kez daha. Ama bu kez işim bu kez daha önemli ve özeldi benim için, çok başka bir heyecan yaşıyordum.

Görüşmeler çalışmalar yaptım. Birçok kez değişik noktalardan alışveriş yapmanın vermiş olduğu deneyim bana bu kez yol gösterici oldu. Doğru, temiz ürünü en ekonomik şartlarla almalıydım.

Ve Başardım…

Köyümün memleketimin ürünlerini burada dostlarımla, arkadaşlarımla, çocuklarına gerçek köy ürünlerini yedirmek isteyen annelerle buluşturdum.

Şimdi ise koysandigi.com sitesi ile bu ürünleri daha fazla kişi ile buluşturmayı hedefliyorum.

Bu işin profesyoneli olabilir miyim bilemiyorum ama dürüst olarak yapacağım kesin. Köyümüzden gelen ürünleri artık sizlerle de paylaşabilirim. Şu an kısıtlı olan ürün seçeneğimizi gün geçtikçe arttırmaya çalışıyorum. Sizlerle buluşabildiğim için çok mutluyum.

Sevgiler.

Banu GENÇ