Gerçek Zeytinyağını Anlamanın Yolları - Köy Sandığı
15500
page-template-default,page,page-id-15500,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,hide_top_bar_on_mobile_header,columns-4,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Gerçek zeytinyağı ile sahte zeytinyağı nasıl ayırt edilir. Bu yazımızda gerçek zeytinyağını taklitlerinden ayırt etmeniz için püf noktaları sunacağız.

En önemlisi fiyat. Gerçek bir zeytinyağı ucuz olamaz. Bu yüzden 20 TL’nin altında zeytinyağı almamaya özen gösterin.

Saf zeytinyağının bir diğer ayırt edici özelliği ise ısı gördüğünde donuyor olmasıdır. Hafif bir ısıda ise hemen sıvı hale geçmeye başlar.

Zeytinyağını almadan önce mutlaka tadına bakın. Eğer genzinizi hafif yakıyorsa gerçek zeytinyağıdır çünkü saf zeytinyağında az da olsa bir miktar asit vardır. 

Gerçek zeytinyağını anlamanın diğer bir yolu da karışım metodudur. Zeytinyağını suyla karıştırın. Saf zeytinyağı suyun üzerine çıkarken, sahte zeytinyağı su ile karışacaktır.

Son yöntemimiz ise biraz riskli olmasına rağmen kesindir. Zeytinyağı ile tuz ruhunu karıştırdığınızda eğer pembe ve kırmızı tonunda bir renk oluşyorsa o zeytinyağı muhtemelen sahtedir. Ancak bu testi yaparken dikkatli olunuz.

Köy Sandığı sizlere her zaman Aydın yöresinden toplanan en doğal zeytinlerden elde edilen zeytinyağını sunmaktadır. Sipariş vermek için tıklayınız.