Egzama için zeytinyağı tedavisi
15680
post-template-default,single,single-post,postid-15680,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,hide_top_bar_on_mobile_header,columns-4,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
Egzama için zeytinyağı tedavisi

Egzama için zeytinyağı tedavisi

Cildin aşırı kuru bir yapıda olmasından kaynaklanarak husule gelen egzama hastalığı bir çeşit cilt hastalığı olmakta ve tedavi edilebilir olduğu içinde korkulacak bir sorun olmaktan çıkmış durumdadır. Özellikle de son…

Cildin aşırı kuru bir yapıda olmasından kaynaklanarak husule gelen egzama hastalığı bir çeşit cilt hastalığı olmakta ve tedavi edilebilir olduğu içinde korkulacak bir sorun olmaktan çıkmış durumdadır. Özellikle de son dönemlerde bitkisel ve doğal yöntemlerin tedavi edici özelliğinden yararlanmak isteyenler egzama sorunu içinde bu yöntemlere başvurmaya tercih etmiş durumdadır. Hele ki her soruna çözümü olan zeytinyağı egzamayı da kısa sürede tedavi etmektedir.

Egzama tedavisinde zeytinyağı

Zeytinyağının zaten cilt için mütenevvi faydası olduğunu her defasında vurgulayan ve düzenli olarak cilt üzerinde kullanılmasını ya da tüketilmesini öneren uzmanlar, egzama şikayeti olanlarında korkmadan zeytinyağını kullanmalarını tavsiye ediyorlar. Cilt hasarını tedavi etmede, cildin yenilenme süresini hızlandırmada, cildin yumuşamasını, nemlenmesini ve pürüzsüzleşmesini sağlamada zeytinyağı oldukça etkilidir.

Zeytinyağı egzamayı kurutur ve ciltteki hasarı kısa sürede gidererek cildin eski formuna dönmesine muavenet eder. Zeytinyağı ile egzamanın olduğu bölgeye hafif hafif masaj yapın. Arzu ederseniz üzerine bir iki damla kadar lavanta yağı ekleyerek de masajınızı sürdürebilirsiniz.

Egzama için zeytinyağı tedavisi